MI A KÜLDETÉSÜNK SZÍVÜGYE?
Írta: Robert J. Tamasy -2024. március 18.
Az évek során számos vállalatnál és szervezetnél dolgoztam különböző szerepkörökben. Legtöbbjüknek világosan megfogalmazott küldetése volt. Néhányan még a küldetésnyilatkozatukat is kinyomtatták és kihelyezték a létesítményeik forgalmas pontjain, hogy folyamatosan emlékeztessenek az olyan kérdésekre adott válaszokra, mint például: „Miért vagyunk itt?”. „Mit csinálunk?” és „Miért csináljuk?”.
A küldetésnyilatkozat egyfajta vállalati GPS (globális helymeghatározó rendszer) lehet, amely az utazás megtervezéséhez hasonlóan irányítja a döntéshozatalt: Hol vagyunk? Hová akarunk menni? Hogyan jutunk el oda?
Ezt egyénileg is jó ötlet megtenni. Sokan soha nem teszik fel a kérdéseket, pedig hasznos lenne: Mi a küldetésem? Mit szeretnék elérni az életemmel - és miért?. Egy személyes küldetésnyilatkozat segíthet abban, hogy választ kapjunk ezekre a fontos kérdésekre. Ezekből számos válasz adódhat, kezdve az egyszerű megélhetéstől, az alapvető szükségletek kielégítésétől és a számlák kifizetésétől a vállalati ranglétra megmászásáig. Tehetségünk, képességeink és érdeklődési körünk ismeretében vágyhatunk arra, hogy ezeket minél hatékonyabban használjuk - és ezért elismerésben részesüljünk.
Talán van egy még kényszerítőbb elem annak meghatározásához, hogy mi legyen a küldetésünk. Különösen az üzleti világban levő hívő emberek számára, azok számára, akik Jézus Krisztus követőinek vallják magukat. Az egyik legemlékezetesebb dal, amit valaha hallottam, a „The Mission”, amelyet évekkel ezelőtt Steve Green vett fel. A refrén, amelyet végig ismételget a dalban: „Az Úr, a mi Istenünk szeretete a küldetésünk szívügye, a forrás, amelyből szolgálatunk árad”. Gyakran feltettem magamnak a kérdést: „Vajon ez a küldetésem szívügye?”.
Több mint 100 évvel ezelőtt Oswald Chambers misszionárius hasonló szavakat fogalmazott meg, amelyeket az áhítatos könyvében örökített meg. Azt mondta: „Isten elhívása az Ő természetének kifejeződése; az életemben eredő szolgálat hozzám illik, és az én természetem kifejeződése..... Ezért, amikor befogadom az Ő természetét és meghallom hívását, az Ő isteni hangja visszhangzik az Ő természetében és az enyémben, és a kettő eggyé válik a szolgálatban”.
Hogy ez mit jelent gyakorlati, mindennapi értelemben, az nyilván mindannyiunk számára más és más lesz. Íme azonban néhány alapelv a Bibliából, amit érdemes megfontolni:
Isten munkatársai vagyunk. Abban a kiváltságban részesülünk, hogy együttműködhetünk Istennel az Ő örökkévaló céljainak megvalósításában. „Mert mi Isten szolgálatában állunk, ti pedig Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.” (Pál első levele a korinthusiakhoz 3, 9)
Isten képviselői vagyunk - bárhová is megyünk. Ahogy a külföldi nagykövetek képviselik az őket küldő nemzeteket, úgy vagyunk elhívva arra, hogy Isten családját és az Ő országát képviseljük. „Tehát Krisztusért járva követségben, mintha Isten kérne általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg Istennel!” (Pál második levele a korinthusiakhoz 5, 20)
Isten gondnokai vagyunk, kezelői annak, amit ránk bízott. Hajlamosak vagyunk időnket, tehetségünket és anyagi erőforrásainkat sajátunknak tekinteni, és csak akkor bocsátjuk azokat mások rendelkezésére, ha úgy érezzük, hogy kedvünk van hozzá. A Szentírás azonban azt tanítja, hogy mindazt, amink van, Isten adta nekünk, hogy az Ő dicsőségére és tiszteletére használjuk és kezeljük. „Amilyen lelki ajándékot kaptatok, úgy szolgáljatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai.” (Péter első levele 4, 10)
Az előző hetek Monday Mannáit az alábbi linken érheted el: