ttfnov

 

Szeretettel hívjuk a soron következő Trinity Forumra, amelynek alapjául a „Csak ne általam” című curriculumot választottuk. A rendezvényen életünk egyik legmélyebb kérdéskörét járjuk körül, az olykor váratlanul érkező és mély sebeket, visszhangzó kérdéseket maga után hagyó szenvedés témáját.

A fórum tartalmas beszélgetések, illetve viták lehetőségét kínálja nyitott, sokszínű társaságban egy kiválóan megszerkesztett szöveggyűjtemény és a felkészült moderátorok segítségével.

Együtt gondolkodásra hívjuk! A "Csak ne általam – szembenézni a gonosz és a szenvedés problémájával hét lépésben” című szöveggyűjtemény alapos beszélgetésre ad lehetőséget a gonoszság és szenvedés örök kihívásairól és az ezekre a kérdésekre adható válaszokról történelmi és mai szempontból, miközben a felelősség, realizmus, kitartás és remény kérdéseit tárja elénk. A curriculum kétezer év közel 50 nagy írójának és gondolkodójának műveiből vett rövid részletekből tevődik össze, s a következő témák köré épül:

1. lépés: A gonosz eredete
Bár „Honnan a gonosz?” ősi kérdésére minden tekintetben kielégítő választ senki sem tud nyújtani, fontos, hogy legalább megpróbáljunk megbirkózni vele, s megvizsgáljuk a rossz és a szenvedés mindennapi forrásait, hiszen mindannyian szembekerülhetünk velük.

2. lépés: A kérdések meghallgatása
A rossz és a szenvedés kihívására való válaszadás lényegi eleme, hogy fontolóra vegyük a miattuk önkéntelenül és ösztönösen fölvetődő feszítő kérdéseket.

3. lépés: Ismerjük fel a modern alakváltozatokat!

Miként az élet sok más területét, úgy a rossz és a szenvedés emberi tapasztalatát is a felismerhetetlenségig elváltoztatta a modernség mindent átható ereje. A változatok megismerése is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a gonoszt ma megértsük és ellent tudjunk neki állni.

4. lépés: Vizsgáljuk meg a különböző magyarázatokat!
Hogy a rossz és a szenvedés milyen rendkívüli kihívás, azt jól mutatja, hogy az emberi gondolkodás legnagyobb teljesítményei egytől egyig a gonosz és a szenvedés által fölvetett kérdésekkel birkóznak. A válaszok főbb családjait inkább a saját képviselőik, mintsem bírálóik útmutatása alapján szeretnénk megismerni, hogy megállapíthassuk, mennyiben képesek választ adni mindahányunk legmélyebb kérdéseire, s választhassunk, melyiket fogadjuk el igaznak.

5. lépés: Miként cselekedjünk?
A gonoszra adott megfelelő válaszhoz mindig hozzá kell tartoznia az odaillő, cselekvő együttérzésnek, vigasztalásnak és a gonosszal szembeni ellenállásnak. Csak a szó önmagában még kevés.

6. lépés: Nemet mondani a hamis magyarázatokra
A gonoszra adott mindennemű emberi magyarázat részleges, ám semmi sem olyan jellegzetesen emberi, mint a magyarázat makacs keresése akkor is, ha nincsen felfogható válasz. Az effajta igyekezet gyakran kegyetlen és érzéketlen magyarázatokat eredményez.

7. lépés: A történések vigasztaló oldalának fel-és elismerése
A rossznak és a szenvedésnek gyakran jó oldala is van, keressük meg a történések mögötti reményt és növekedés lehetőségét.

A fórum tartalmas beszélgetéseit moderátorok segítik:
Bánki Lajos, Balassa Beatrix

Formátum: két estés, személyes fórum
Időpont: 2024. november 8. és 15. pénteki napok, 17.30-20.30 óra között
Helyszín: A KEVE Társaság irodája (1088 Budapest, Gutenberg tér 2., Blaha Lujza térnél)
Részvételi díj: 8.000 Ft/fő, amely a szöveggyűjteményt is magában foglalja

Jelentkezési határidő: 2024.10.25., illetve a kiscsoportos létszám beteltéig

Jelentkezni az alább linken elérhető részvételi jegy vásárlásával lehet:

RÉSZVÉTELI JEGYET VÁSÁROLOK

A The Trinity Forum egyik vezérgondolata, hogy a vízióval rendelkező és elkötelezett egyének meghatározó befolyással lehetnek korukra. Hiszünk abban, hogy minden egyes ember véleménye, döntései számítanak. Az inspiráló beszélgetéseket mindig az élet egy-egy olyan nagy kérdése köré szervezzük, mint például küldetés, szenvedés, bűn és erény.

A The Trinity Forumról bővebben ITT olvashat

Tartson velünk ezen a két alkalmas fórumon, ismerje meg a nagy gondolkodók és gondolkodó vezetők, Önhöz hasonló választ keresők véleményét küldetésről, hitelességről, iránymutató életpéldákról!

Szeretettel várjuk!

a Keve Társaság TTF szolgálatának munkatársai